top of page

4 טיפים שווים זהב להכנה למכרז
כמעט כל אחד ואחת מאיתנו, עברנו ראיון עבודה בשלב זה או אחר בחיים. זה מעמד מלחיץ, מרגש ומבלבל.

בתוך דקות ספורות אמורים המראיינים אותך, לזהות את היכולות שלך ולקבוע האם יקבלו אותך לעבודה או שהחיפושים שלך ימשיכו.


הלחץ עוד גובר כאשר ניגשים למכרז או לועדת איתור, כדי לקבל תפקיד ניהולי בכיר שמתמודדים אליו מועמדים ומועמדות מצוינים.


בשנים האחרונות ליווינו, צוות ׳דרך אישה׳ ואנוכי, לא מעט נשים שעמדו לגשת למכרז לתפקידי ניהול בכירים. כי כמו בכל דבר בחיים, גם לכך צריך להתכונן ולדעת איך ומה לעשות על מנת להתקבל.

צריך לדעת איך להגיש את קורות החיים, איך לבנות מצגת מנצחת, איך לדבר בראיון ועל מה, מה להבליט ומה להצניע ועוד ועוד.

וזה עובד! נשים רבות שליווינו והחליטו להתמודד על תפקידים בכירים, אכן התקבלו לתפקידים אליהן הם ניגשו וזה בזכות העובדה שהן ידעו כיצד להציג את הכישורים שלהן ולבלוט מעל המועמדים האחרים.


אז אם אתן בדרך לראיון עבודה, מכרז, ועדת איתור או קפיצה בתפקיד,

קבלו 4 טיפים שווים זהב. כי אין אפשרות שניה לעשות רושם ראשוני!


התאמה

הדבר הראשוני הוא התאמה לתפקיד. כי בלי התאמה, לא ניתן להצליח במכרז, בטח ובטח בתפקיד. על מנת להבין אם יש התאמה בין היכולות שלך לתפקיד, אנחנו ממליצים למתאמנות שלנו לענות על שני דברים הראשון התאמה למטרות הקריירה ומוטיבציית הקריירה שלי - זה יכול להתברר על ידי מילוי שאלון ״עוגני קריירה״ של שיין (ניתן להוריד מהאינטרנט) אותו למדנו להתאים למתאמנות.


הקריטריון השני הוא ״נוסחת הצלחה האישית״ שבודק האם זה תפקיד שגם אהיה בו טובה מאד ושהחוזקות שלי יבואו בו לידי ביטוי ובנוסף שאהנה מהתפקיד. שהוא למעשה שילוב בין מה את אוהבת לעשות לבין מה שאת טובה בו.


כדאי לחקור על התפקיד - מה נדרש בו, אילו כישורים, אילו יכולות, מה שעות העבודה, האם יש לך את ההכשרה הנכונה וכל דבר שיכול לענות על השאלה - האם יש התאמה בינך לבין התפקיד ובמיוחד, האם הוא במסלול הקריירה שלך.


רוצה לקבל את השאלון שלנו? מלאי את הפרטים והשאלון יישלח אלייךתשוקה

אנשים לא יזכרו מה אמרת, אבל הם כן יזכרו את ההתלהבות שלך ואת התשוקה שלך. המראיינים שלך צריכים להרגיש אותך מהבטן ולא מהראש. אז את הבושה והלחץ כדאי להשאיר מחוץ לדלת. כן, קל לדבר אבל יותר קשה לעשות ובשביל זה צריך להתאמן. ממש כפי ששחקנים מתאמנים מול המראה, כך יש להתאמן לפני הריאיון. לדבר את עצמך מול המראה, להקליט ולשמוע אם יש שם התלהבות ותשוקה.
פחד

כולנו מפחדים ממשהו. זה השלב שבו צריך לבדוק מה מפחיד אותך.

  • אם פחד קהל משתק אותך, כדאי להתאמן על דיבור בפני אנשים. ניתן גם לדבר, להקליט ולהקשיב אחר כך, כדי להבין מה צריך לשפר.

  • אם חסרה לך איזו תעודה ויש חשש שזה ישפיע על ההחלטה, אפשר להבליט יתרונות אחרים.

  • אם את חוששת שאין לך ניסיון ניהולי נסי לחשוב איפה כן ניהלת. כי ניהול זה לא רק ניהול אנשים, אלא גם מנהיגות, לכן חשבי, היכן היית מנהיגה והצלחת לסחוף אחרייך אנשים.

  • אם יש מתחרים אחרים שיש חשש שהם יעלו עליך, חשוב לבדוק מה התכונות וההישגים שלהם כדי ליצור עבורך בידול משמעותי.


תקשורת בלתי מילולית

93% מהתקשורת שלנו היא בלתי מילולית. לכן בנוסף ליכולות ולכישרונות צריך להקפיד על 3 דברים חשובים:

שפת גוף: שתהיה פתוחה ומשוחררת ושתשדר עוצמה.

לבוש: שיהיה מוקפד, מכובד ומתאים לאופי שלך. המלצה שלי - לקחת ייעוץ סטיילינג ללבוש. למרות שלכל אחד ואחת יש ארון מלא בבגדים מצוינים, השילוב הנכון במעמד הנכון יעשה הבדל ואת זה אני אומרת מניסיון.

סדר וניקיון: אולי זה נראה לך טריוויאלי, אבל חשוב לי להגיד את זה, יש לשים לב שהלבוש יהיה מגוהץ, נקי ובעיקר נוח. אם לא יהיה לך נוח בלבוש, מיד ירגישו את זה בשפת הגוף שלך.

ודבר אחרון, ציפורניים מסודרות!

אי אפשר לדעת מי יהיו המראיינים ולאילו דברים הם ישימו לב, לכן כדאי לבוא במוכנות מלאה. ושיהיה בהצלחה!אם את מרגישה שאת צריכה ליווי, פני אלינו ונבדוק יחד איזו תכנית ליווי מתאימה לך.


420 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול

1 Comment


Noa Cohen-Orlov
Noa Cohen-Orlov
Feb 10, 2021

השיעור הזה בקורס נמצא אצלי עמוק בתודעה ואפילו יישמתי אותו כבר וזה הצליח. תודה!!! משפט אחד מתוך השיעור הזה שבעיניי חשוב שייתוסף ל-4 הטיפים האלה: תחשבי איזה ניחוח את רוצה להשאיר ותדאגי שזה ילווה את הלבוש, ההתנהגות, הדיבור, שפת הגוף וכל היבט אחר שאת אחראית עליו בראיון.


Like
bottom of page